T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresi ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11 inci maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz’ün himayelerinde kış turizminin önemli destinasyonlarından birisi olan Sarıkamış’ta, “Sarıkamış Kristal Kar Festivali” düzenlendi.
Kars Valiliğinin ev sahipliği yaptığı organizasyon, Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Sarıkamış Dağ A.Ş ve Sarıkamış Turizm Derneği (SATURDER) gibi paydaşların katkılarıyla düzenlenen festival, oteller bölgesinde gerçekleştirildi. Festivalde vatandaşlar doyasıya eğlenme fırsatı yakaladılar.
Festivalin açılışında Kars Milletvekilleri 65. Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç’ın gönderdiği mesajları katılımcılara okundu.
Kars Valisi ve Belediye Başkanı Türker Öksüz, festivalin açılışında yaptığı konuşmasında, Sarıkamış Kayak Merkezinde, Kristal Kar Festivali’nde bir araya gelinen doğa harikası, dans eden kristal karlar diyarı Sarıkamış’ta 107 yıl önce bugünlerde, varlıkla yokluk, ölümle yaşam, var olmakla yok olmak arasında, vatan uğruna mücadele eden, gerek donarak, hastalığa yenik düşerek, gerekse göğüs göğse çarpışarak şehit düşen ve kefenleri bembeyaz karlar olan Sarıkamış şehitleri başta olmak üzere canlarını vererek Hakk’a yürüyen, bu kutsal toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla andı.
Sarıkamış Dünyanın En Güzel Kayak Merkezi’dir
Sarıkamış Kayak Merkezinin hem Türkiye’de hem de dünyada bilinen, ülkemizin ve dünyanın en güzel kayak merkezi olduğunu vurgulayan Kars Valisi ve Belediye Başkanı Türker Öksüz, Sarıkamış’ın, gökyüzünün mavisi, sarıçam ormanlarının yeşili, kristal beyaz kar örtüsüyle bütünleşen, tarihi, kültürü ve eşsiz doğasıyla dünyanın ve ülkemizin cennet köşelerinden biri, kaliteli kayağın ve kış sporlarının marka adresi olduğunu söyledi.
“Sarıkamış Kayak Merkezi’miz; şehir merkezine ve havalimanına yakın mesafede, çığ tehlikesinin olmadığı, çeşitli zorluk derecelerine sahip kayak pistleriyle, modern telesiyej sistemleriyle, her türlü kış sporuna uygun, misafirlerimizin hoşça vakit geçirebilecekleri modern konaklama tesisleriyle, kütük evleriyle, kafeleriyle profesyonel kış turizminde Türkiye’nin ve dünyanın en önemli destinasyonlarından biridir” ifadeleriyle konuşmasını sürdüren Kars Valisi ve Belediye Başkanı Türker Öksüz, konuşmasına şöyle devam etti: “İstanbul, İzmir ve Ankara’dan her gün yapılan uçak seferleriyle Sarıkamış’a gelmek istediğinizde uçağınızın hareketinden yaklaşık 2 saat sonra Sarıkamış’ın büyülü atmosferinde, kristal kar eşliğinde kayak, snowboard ve kızakla kayabilirsiniz. İsterseniz Doğu Ekspresi ve Turistik Doğu Ekspresi’yle masalsı bir yolculuk yaşayarak da Sarıkamış’a ulaşabilirsiniz. Her geçen gün, her geçen yıl kendini yenileyen, gelişen, büyüyen, kalitesini ve önemini artıran Sarıkamış Kayak Merkezimiz; çeşitli branş ve kategorilerde, yerel, ulusal ve uluslararası ölçekte düzenlenen yarışmalarla, hem sporun amacı, ruhu yaşatılmakta hem de bir yandan kayak severleri ağırlarken, bir yandan da yerel, ulusal ve uluslararası spor yarışmalarına da ev sahipliği yapmaya, kayak sever ve sporseverleri ağırlamaya devam etmektedir. Bu da elbette, Sarıkamış’ımızın tanınırlığına, bilinirliğine katkılar sağlanmaktadır. Düzenlemiş olduğumuz Kristal Kar Festivalimizin de ilimizin ve Sarıkamış’ımızın tanıtımına büyük katkı sunacağına inanıyorum.”
Sarıkamış, Uluslararası Yarışmalara Ev Sahipliği Yapıyor
Konuşmasında; Kars ve Sarıkamış’ın özellikle son yıllarda çeşitli branşlarda, ulusal ve uluslararası ölçekte yapılan yarışmalara ev sahipliği yaptığını belirten Kars Valisi ve Belediye Başkanı Türker Öksüz, Avrupa Kayakla Oryantiring Şampiyonası, Türkiye Kayak Şampiyonası, Türkiye Kızak Şampiyonası, Kulüplerarası Natürel Kızak Türkiye Şampiyonası, Türkiye’nin ilk kış yarışı olan Türkiye Ralli Şampiyonası Kış Rallisi’nin serhat şehir Gazi Kars’ta, Sarıkamış’ta düzenlendiğini söyledi.
Geleceğin Olimpik Kayakçıları Sarıkamış’ta Yetişiyor
Böylesine önemli bir kayak merkezine sahip Kars’ta sporcu yetiştirmenin çok önemli bir konu olduğunu vurgulayan Kars Valisi ve Belediye Başkanı Türker Öksüz: “ Bir kış memleketi olan ilimizde, Sarıkamış gibi dünya çapında bir kış sporları merkezine sahip olmamıza rağmen ilimizi, ülkemizi uluslararası organizasyonlarda, kış olimpiyatlarında temsil eden çok az sayıda kayak sporcusu çıkarmışız. Hafızalarımızda kalan, 1948 Kış Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil eden 4 sporcudan biri olan merhum Osman Yüce’dir. Bu vesile ile kendisini rahmetle anıyorum. Bir de tabii Berkin ve Yusuf Emre kardeşlerimiz var. Şubat ayında Çin’in başkenti Pekin’de yapılan 24. Kış Olimpiyat Oyunları'nda ülkemizi, ilimizi ve Sarıkamış’ımızı başarıyla temsil eden Alp Disiplini Büyük Slalom branşında Berkin Usta ve Kayaklı Koşu branşında Yusuf Emre Fırat kardeşlerimi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. İlimizin spordaki başarısını artırmak, kayak sporunda kısa, orta ve uzun vadeli hedefler ile ilimiz sporcusunun ulusal ve uluslararası başarılara ulaşmasını hedefleyerek Sarıkamış Platformu ve Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz tarafından müşterek hazırlanan “Olimpik Kayakçı Yetiştirme Projesi’ni hayata geçirdik. Osman Yüce Kayak Evi ve Kayak Pistinde uygulanmakta olan projeyle; Sarıkamış ilçemizde öğrenimine devam eden 6-10 yaş grubu öğrencilerimiz arasından Alp Disiplini, Snowboard ve Kayaklı Koşu branşlarında eğitimleri sağlanmaktadır. Valiliğimizin himayesinde, Sarıkamış Kaymakamlığımız ve Sarıkamış Belediyemizin destekleri, paydaş kurumların gayretleri ile yürütülmekte olan projenin alanda oluşturacağı motivasyon, sinerji ve dinamizm ile Sarıkamış’ın kış sporlarında hak ettiği yer ve konuma ulaşacağına inanıyorum. Eminim ki geleceğin kayakçıları buradan yetişecek, sporcularımız, büyük başarılara imza atacaklar, göğsümüzü kabartacak, bizleri gururlandıracaklar. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” Şeklinde konuştu.
Gazi Kars, Misafirlerini Bekliyor
Kars Valisi ve Belediye Başkanı Türker Öksüz: “Ülkemizin mistik ve masalsı coğrafyasına sahip, yapımı devam eden ve yapılması planlanan yatırımlarla, tarihi dokusuyla, özgün kültürüyle, doğal güzellikleriyle, sıcakkanlı, konuksever, sevecen insanlarıyla ve görülmeye değer daha birçok güzelliğiyle tüm kayak severleri ve misafirlerimizi Kars’ ve Sarıkamış’a davet ediyoruz. Mart ayının ortasına gelmemize rağmen görüyorsunuz kayak sezonumuz devam ediyor,Nisan ayına kadar da devam edeceğini öngörüyoruz. Buyurun gelin, kış tatilinizi kristal karlarla bezeli Sarıkamış’ta yapın. Kars’ın büyülü havasını teneffüs edin. İnanın pişman olmayacaksınız. Kristal Kar Festivalimize katılan tüm misafirlerimize şükranlarımı sunuyorum. Tüm misafirlerimize iyi eğlenceler diliyorum.” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.
Kars Valisi ve Belediye Başkanı Türker Öksüz’ün konuşmasının ardından Kars Valiliği himayelerinde Olimpik Kayakçı Yetiştirme Projesi kapsamında düzenlenen Valilik Kupası yarışmalarında dereceye giren kayakçılara ödülleri Kars Valiliği himayelerinde Olimpik Kayakçı Yetiştirme Projesi kapsamında dereceye giren 1., 2. ve 3. Olan sporculara ödülleri Vali Belediye Başkanı Türker Öksüz, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, İl Jandarma Komutanı Albay Hıdır Ayçiçek ve Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç tarafından verildi.
Renkli görüntülere sahne olan “Sarıkamış Kristal Kar Festivali”nde Kafkas Kartalları halk dansları topluluğu gösterisi festivale renk kattı.
Festivalde ayrıca; halat çekme, palyaço, karda kaşar yuvarlama yarışması, çocuk oyun çadırı, karda voleybol, güreş ve çuval yarışı gibi etkinliklerle vatandaşlar festivalin tadını çıkardı.
Festivalde yapılacak olan Gece Yolcuları konseri ise hava muhalefeti nedeniyle grubun Kars’a gelememesi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. Festivale katılan vatandaşlar, öğretmenlerden oluşan müzik topluluğu ve DJ performansla coşkulu anlar yaşadılar.
Festivalde ayrıca Kızılay tarafından vatandaşlara ücretsiz çay ve sıcak çorba ikram edildi.